Detoks alkoholowy Pszczyna

Jeśli jesteś osobą uzależnioną od alkoholu, konieczne może być poddanie się medycznie wspomaganej detoksykacji odwykowej lub procesowi „odtruwania”, zanim będziesz mógł otrzymać kompleksową pomoc i wsparcie w przypadku uzależnienia od alkoholu. Celem detoksykacji prowadzonej w ośrodku leczenia uzależnień Dezyderata jest usuwanie wszelkich śladów alkoholu z organizmu i pomoc w radzeniu sobie z objawami odstawienia, które często występują po zaprzestaniu spożywania alkoholu. Nasz rygorystyczny, 10-dniowy program został zaprojektowany tak, aby cały proces był bezpieczny, wydajny, dokładny i zarządzany tak płynnie, jak to możliwe.

Jak przebiega detoks alkoholowy?

Ostatecznie celem detoksykacji alkoholowej jest pomoc w radzeniu sobie z fizyczną stroną uzależnienia od alkoholu, a dzięki temu umożliwienie rozwiązania podstawowych problemów, które spowodowały rozwój uzależnienia.

Program detoksykacji alkoholowej powadzony w Dezyderata w Rabce – Zdroju odbywa się w bezpiecznym i komfortowym środowisku, wraz z całodobowym monitoringiem. Nasz wyspecjalizowany personel medyczny i pielęgniarski jest dostępny przez całą dobę, więc nigdy nie musisz się martwić o dostęp do opieki. Po detoksie zdecydowanie zalecamy naszym klientom przejście do kolejnego etapu leczenia uzależnienia od alkoholu, które odbywa się w ramach naszego intensywnego, stacjonarnego Programu Leczenia Uzależnień. Dla wygody naszych pacjentów oferujemy transport z Pszczyny.

Przed rozpoczęciem detoksykacji alkoholowej w Dezyderata będziesz mieć możliwość poddania się naszej bezpłatnej wstępnej ocenie uzależnień. W tym czasie członek naszego zespołu ekspertów oceni twój stan i określi, czy wspomagana medycznie detoksykacja odwykowa jest dla ciebie odpowiednia.

Jeśli zalecono Ci detoks z uzależnienia od alkoholu, następnym krokiem będzie poddanie się kompleksowej ocenie medycznej z jednym z naszych ekspertów od uzależnień. Celem tego jest zebranie odpowiednich informacji na temat twojej historii medycznej oraz charakteru twojego uzależnienia od alkoholu i wykorzystanie ich do opracowania spersonalizowanego planu detoksykacji. Struktura i długość twojego planu detoksykacji będą zależne od następujących czynników:

• Ile wypiłeś (ilość i częstotliwość).

• Powaga twoich objawów abstynencyjnych.

• Dogłębna ocena ogólnego funkcjonowania fizycznego.

Detoks alkoholowy Pszczyna

Detoks alkoholowy Pszczyna

ZADZWOŃ 574 271 441

Odtrucie alkoholowe w Pszczynie

Detox w Dezyderata odbywa się w trybie stacjonarnym, co oznacza, że pozostaniesz w naszej specjalistycznej klinice na czas trwania programu detoksykacji, który zwykle wynosi 10 dni. Będąc na detoksie, będziesz mógł zacząć brać udział w sesjach terapii grupowej, gdy tylko będziesz fizycznie w stanie to zrobić. Pod okiem doświadczonego terapeuty terapia grupowa pozwala uczyć się od innych pacjentów, dzielić się swoimi przemyśleniami, uczuciami i spostrzeżeniami oraz uczyć się, jak rozwijać zdrowe, produktywne i trzeźwe relacje.

Przez cały proces detoksykacji nasi klienci przebywają w nowoczesnych pokojach. Nasze pokoje są przytulne i wygodne, dzięki czemu doskonale nadają się do wspomagania relaksu i regeneracji. Aby proces detoksykacji był jak najbardziej przyjemny i spokojny, zapewniamy naszym klientom szereg udogodnień rozrywkowych.

W zależności od charakteru i nasilenia objawów odstawienia alkoholu możesz otrzymać leki na receptę, aby złagodzić odczuwany dyskomfort i zapobiec poważniejszym objawom odstawienia, takim jak drgawki. Nasz personel medyczny i pielęgniarski na miejscu, dostępny 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, zapewnia, że nasi klienci detoksykacji alkoholowej są przez cały czas uważnie obserwowani.